Apandisit Neden OlurApandisit iç boşluğu çok dardır. Bağırsak florasında bulunan bütün mikroorganizmalar burada da yaşar. Apandis genellikle bu mikroplara karşı yeterince dirençlidir. Ama bazen çoğalan mikroplar hastalık yapıcı özellik kazanır. Böylece apandisit iltihaplanma süreci başlar.

Mikropların hastalık yapıcı özellik kazanmalarını sağlayan en önemli olay, apandisit iç boşluğunun tıkanarak körbağırsakla bağlantısının zayıflamasıdır.
Apandisit Neden Olur

Mikropların burada durağan biçimde kalmasıyla apandis duyan iltihaplanır.

Tıkanmanın birçok nedeni vardır. Bunlar arasında yoğun mukus tıkaçları, bağırsak solucanları, apandisin çok uzun olması, duvarlarında hareketi zorlaştıran köşelerin bulunması ya da kiraz gibi meyvelerin takılı kalan çekirdekleri sayılabilir.

Yayınlanma Tarihi : 18.12.2012 02:49:48

Apandisit Neden Olur Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

9 Yorum Yapılmış "Apandisit Neden Olur"

hülya

Cevap Sayısı: 1
benim kasıklarım arıyordu.ama ben bişolmaz dedim.ve sonra ağrım artı. hastaneye gidince apandist dediler. ve sonra hemen ameliyata girdim. çok zor ğeçti 3.gün orda kaldım.

2015-07-30 / Kullanıcı oyu: 4,5

Ekrem

Cevap Sayısı: 0
Merhaba benim karnımın altlarında ağrı oldu bide şey alt tarafımda şıkısıklık oldu ve aya kalktımı acıyor ben apandistmiyim??

2014-12-04 / Kullanıcı oyu: 4,5

Mert

Cevap Sayısı: 1
Merhaba arkadaşler
Benim ağrılarım ilk önce normal karın ağrıssı gibi başlayıp git gide sağ alt tarafa odaklandı gece uyutmuyacak derecede bir ağrıydı. İştahsızlık , kabızlık , karın bölgesinde hassasiyet , idrar yapmada zorlanma gibi belirtilerden apendisit olabileceği düşüncesine kapıldım hemen acilde soluğu aldım.Belirtilerim anlattıklarım apendisite uyuyordu tahlilde de iltihap oranım yüksek çıkmıştı ancak ultrason ve röntgen de görülemiyordu.Cerrah bana böyle vakalar da ameliyat olmayı öneriyoruz dedi ancak olmayada bilirsiniz boşa da olabilirsiniz dedi.Ben olmayı kabul ettim.İyi kide olmuşum çünkü apendisitim bağırsağımın arkasında ve patlamak üzere olduğunu söyledi.Bugun 4.günüm ve bilgisayar başında oturabiliyorum.

2014-07-09 / Kullanıcı oyu: 4,5

elif

Cevap Sayısı: 0
sabahtan beri ölüyorum sağ karın altında dehşet bi ağrı iki büklüm kaldım korkuyorum

2014-02-12 / Kullanıcı oyu: 4,5

emir

Cevap Sayısı: 1
ben apadisit amaliyatı oldum çok zor

2013-07-17 / Kullanıcı oyu: 4,5

Burhan

Cevap Sayısı: 0
Sabah kalktıgımda karnımda hafif agrı vardı önemsemedim agrı kesici icdim gecerdiye ertesi gün aksam agrım bıraz artmıstı ama ağrı sağ alt köşeye gelmişti gece 1.2 suları ağrım dahada artmıstı yinede hastaneye gidesim yoktu zorladılar muane old um kan tahlili idrar tahlilinde bise cıkmadı ama ağrılar ve belirtir apandisiti gösteriyor dedi doktor ve sabah dayanacak gücüm yoktu ağrıdan ölüyordum sanki ve doktor geldi sağ tarafa cöktürdü birden biraktı ayaga kalk zıpla dedi ve yaptım 2de ameliyat olacaksın dedi ve ben onun ardından istifa etmeye başladım yeşil gibi ve ameliyat oldum 3 gün oldu çok iyiyim genel cerrah dogan hocam teşekkürlerımi sunuyorum allah kimseye dert zeval vermesin

2013-07-17 / Kullanıcı oyu: 4,5

ilyas

Cevap Sayısı: 0
kardeşimde kasıktan başlayıp yanına doğru uzanan bir ağrı başladı .biz apandisit şüphesiyle hekime başvurduk.tahliller falan yapıldı birkaç ilaç verilip eve yollandı. ilaçlrın bi faydası olmayınca iki gün sonra bir genel cerraha götürdük.ultrason çekti yeniden tahlil yaptı zorlamaya bağlı kasıkta enfeksiyon var diyerek bi kaç ilaç yazıp eve yolladı. ama ağrısı dinmediği gibi şiddetlendi tekrar hastaneye götürdüğümüz de acil apandisit ameliyatına alındı. üç farklı doktor uyarmamıza rağmen teşhis koyamadı. belirtileri ise çok açıktı sitede yazıldığı gibi kasıkta ve yan tarafta şiddetli ağrı bulantı kusma ve üşütme belirtileri olan üşüme ve titreme...

2013-05-16 / Kullanıcı oyu: 4,5

nuri

Cevap Sayısı: 0
Benim de bu gün uyandığımda apandisit in bulunduğu yer çok hafif bir bicimde aCıma vardı daha sonra yine aynı yer guruldadı biraz ani hareket yaptığımfda batıyor gibi sanki ama şiddetli bi ağrı yok ne olabilr cvp verirseniz sevinirim

2013-05-11 / Kullanıcı oyu: 4,5

Admin

Cevap Sayısı: 0
Apandisitin Nedenleri Nedir hakkında siz ne düşünüyorsunuz. Lütfen düşüncelerinizi bizimle ve diğer kullanıcılar ile paylaşın, Apandisitin Nedenleri Nedir konusunu geliştirmemize ve en doğru bilgileri sunmamıza yardımcı olun.

2013-01-28 / Kullanıcı oyu: 4,5

#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası |RSS Kaynağı| Yardım Forumları

Apandisit, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Haziran - 2018